DoFollow.pl

Meta Verified. Nowa usługa w mediach społecznościowych od Marka Zuckerberga

Meta, firma odpowiedzialna za platformy społecznościowe takie jak Facebook, Instagram i komunikator WhatsApp, wprowadza usługę zweryfikowanych kont pod nazwą Meta Verified. Usługa, ogłoszona przez prezesa firmy, Marka Zuckerberga, ma na celu pomóc właścicielom firm i marek uwiarygodnić swój wizerunek w serwisach społecznościowych należących do Meta.

Meta Verified zostanie wkrótce wprowadzone do Facebooka i Instagrama, a później również do WhatsAppa. Usługa będzie kosztować 21,99 USD miesięcznie za jedną z platform (Facebook lub Instagram) lub 34,99 USD za obie platformy.

W ramach abonamentu, firmy otrzymają odznakę na swoich stronach informującą, że są to zweryfikowane i godne zaufania biznesy. Strony opłacające abonament będą również prezentowane wyżej w wynikach wyszukiwania na obu platformach społecznościowych.

Aby uzyskać status Meta Verified, firma będzie musiała spełnić kilka warunków. Osoba wykupująca abonament musi być pełnoletnia, zgłaszana strona musi posiadać zweryfikowane dane, takie jak pełne imię i nazwisko, zdjęcie twarzy, strona musi posiadać historię aktywności w serwisie społecznościowym, oraz musi posiadać uruchomioną usługę uwierzytelniania dwupoziomowego.

Kilka miesięcy wcześniej X (dawniej Twitter) uruchomił płatną usługę zweryfikowanego profilu o nazwie X Premium. Koszt usługi to 8 USD miesięcznie.

Wcześniej konta zweryfikowane na Twitterze były nadawane bezpłatnie profilom prowadzonym przez znane osoby ze świata mediów, polityki i kultury. Było to narzędzie mające na celu zwiększenie zaufania i autentyczności tych kont.

Źródło: Meta, searchengineland.com

Wspomagane przez IF.PL: Audyty SEO ~~~ Szkolenia ~~~ Content marketing